herb Sparta "Sklejka" Orzechowo
Hetman Orchowo   Sparta "Sklejka" Orzechowo

2014-10-25, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

Po zwycięskim meczu z Hetmanem Orchowo gracze Sparty-Sklejki po raz pierwszy przywieźli komplet punktów z wyjazdu. W całym spotkaniu orzechowianie nie wykorzystali mnóstwa okazji strzeleckich.

Pierwsze pół godziny meczu okazało się wyrównane, z szansami bramkowymi z obu stron. Najpierw po szybkim ataku Sparty-Sklejki zbyt lekko z dogodnej pozycji uderzył Przemysław Szymczak. W 10. min po błędzie stopera Hetmana piłkę przejął Mateusz Nowak, ale uderzając z kilku metrów posłał futbolówkę obok słupka. W następnej akcji napastnik gospodarzy znalazł się w sytuacji sam na sam z Piotrem Tycem, który jednak ten pojedynek wygrał. W 15. min wynik meczu powinien otworzyć Szymczak, który w stuprocentowej sytuacji strzeleckiej nie potrafił jednak pokonać bramkarza miejscowych. W odpowiedzi po kontrze Hetmana jeden z zawodników gospodarzy miał szansę przelobować Tyca, ale posłał piłkę nad bramką. Decydujące dla losów pierwszej połowy były wydarzenia z okolic 34. min. W pierwszej akcji po dośrodkowaniu Damiana Zbierskiego z rzutu wolnego bramkarz miejscowych odbił piłkę przed siebie, a skutecznym strzałem z kilku metrów popisał się Adrian Kogut. Po chwili orzechowianie prowadzili już 2:0. Błąd obrony Hetmana wykorzystał Szymczak kierując piłkę do bramki z bliska głową. Po chwili znakomitej okazji nie udało się jeszcze wykorzystać Nowakowi, który uderzył zbyt słabo. W 42. min strzał Mateusza Kaczałki z dystansu bramkarzowi Hetmana udało się obronić na raty.

Kontaktowy gol zdobyty przez miejscowych już w 49. min spowodował, że orzechowianie o utrzymanie korzystnego wyniku musieli walczyć już do ostatniej minuty. Po faulu w polu karnym gospodarze wykorzystali przyznaną im za to przewinienie jedenastkę. Hetman zaczął atakować coraz większą liczbą zawodników, co orzechowianom stwarzało znakomite okazje do wyprowadzania kontr, po których niejednokrotnie powinni zdobyć gole. W 52. min sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Kornel Witczak. Pięć minut później Szymczak uderzając z bliska trafił w golkipera Hetmana. Z kolei w 58. min to gospodarze nie potrafili na gola zamienić znakomitej okazji strzeleckiej. Chwilę później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jeden z graczy Sparty-Sklejki trafił piłką w słupek. Potem zamykający akcję na długim słupku Nowak uderzając piłkę głową trafił prosto w bramkarza miejscowych. W 80. min orzechowianie przeszli samych siebie. Gracze Sparty-Sklejki trzykrotnie w jednej akcji mając przed sobą możliwość umieszczenia piłki w pustej bramce w sobie tylko znany sposób nie potrafili tego zrobić. Gospodarze swoją ostatnią okazję do wyrównania mieli w 87. min, ale nie potrafili celnie uderzyć z rzutu wolnego z nieco ponad 20. metrów.

źródło: wrzesnia.info.pl